.

sobota, 9 lutego 2013

Śledzik – skąd ta tradycja?Na ten temat przeczytałem [TUTAJ]
To właśnie fantazji szlachty zawdzięczamy bogatą tradycję hucznych zabaw tuż przed Wielkim Postem, przy suto zastawionym stole pełnym wysokoprocentowych trunków. Wszyscy jedli i pili do upadłego wiedząc, że już wkrótce post i trzeba będzie zacisnąć pasa na długie 40 dni.
Filety ze śledzia z suszonymi pomidorami i oliwkami firmy Food&Joy  [TUTAJ]
Trzy dni szaleństwa kończył śledzik. O północy do drzwi pukał Popielec - postać w łachmanach i ze śledziem w dłoni, która była symbolem Wielkiego Postu. Przepędzał z karczmy wszystkich tancerzy, a tych bardziej opornych traktował batem.

Zabieganym, zapracowanym i nie mającym czasu na przygotowanie śledzi, polecam dwa doskonałe produkty firmy Food&Joy [TUTAJ]

  1. Filet ze śledzia z suszonymi pomidorami [TUTAJ]
  2. Filet ze śledzia z oliwkami [TUTAJ]

Jedna z moich fanek zapytała mnie dlaczego korzystam z produktów firmy Food&Joy, odpowiem krótko - bo życie ma smak. 
W  swojej kuchni zawsze używam świeżych i dobrych produktów. Te, które reklamuję spełniają moje oczekiwania, poza tym, sprzedawane są w rozsądnej cenie. Nigdy nie kupuję np. szynki gotowanej, która kosztuje 12 zł za 1 kg. Zawsze zadaję pytanie, jak to możliwe świeża szynka (mięso) kosztuje 17 – 19 zł. za kg, a przetworzony produkt tylko 12 zł. Oczywiście znam odpowiedź.


6 komentarzy:

 1. Uwielbiam sledziki pod wszelka postacia....
  Serdecznosci
  Judith

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj Christopher.Dawno u Ciebie nie byłam na blogu.Fajne te Twoje śledziki.Szczególnie ten w śmietanie .Będę musiała coś z tego zrobić na śledzika. Widzę,że wziąłeś się za reklamę.Ciekawe czy to się opłaca.Dobrze chociaż,że reklamujesz porządny towar.Sama czesto kupuję w Almie. Pozdrawiam Sylvia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Śledziki na prawdę są dobre.Jeżeli chodzi o reklamę:- z reklamy tych produktów nie mam żadnej korzyści finansowych.Ponieważ prze świętami Bożego Narodzenia otrzymałem od firmy Food&Joy paczkę-niespodziankę, produkty przetestowałem i uważam,że są godne polecenia.

   Usuń
 3. Bardzo lubię śledzie w śmietanie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Smakowite te Twoje śledziki.Ten w śmietanie pięknie ułożony.Też kupuję w tym sklepie,mają dobre te towary.Pozdrawiam Krystyna.

  OdpowiedzUsuń
 5. wszystko wygląda tak pięknie, że aż chce się jeść :))
  Pozdrawiam,
  Olinka - Smakowy Raj

  OdpowiedzUsuń