.

środa, 25 maja 2011

" Cziki – Miki ” Christophera

1 pomidor, 3 plastry wędzonego bekonu, sałata mix, kilka oliwek czarnych, 1 łyżeczka kaparów, dziki i biały ryż, soczewica. kilka pieczarek, 1 mała cebula, 2 łyżki śmietany, bulion, sos winegret, pieprz.
Soczewicę namoczyć na 30 minut, następnie gotować też około 30 minut. Dziki i biały ryż ( mieszanka) trzeba gotować około 50 minut. Cebulę pokroić w kostkę, pieczarki w talarki. Podsmażyć cebulę, dodać pieczarki, podlać bulionem a następnie dodać śmietanę. Zredukować i  połączyć  z ryżem i soczewica. Farszem  tym, napełnić  wydrążone pomidory. Pomidory zapiec w piekarniku.
Sałaty mix rozłożyć na talerzu, dodać oliwki i kapary. Skropić sosem vinegre. Plastry bekonu grillować na patelni,  położyć gorące na sałacie. Obok  zapieczony pomidor.
PS. Cziki – Miki wzięło się z czasów, kiedy pracowałem na statkach. Moja znajomość terminów gastronomicznych w języku angielskim była  ograniczona i czasami jak miałem tłumaczyć stewardowi, co akurat robię, to mówiłem cziki-miki. Opowiedziałem tą historie mojemu bossowi i teraz jak chce zjeść coś innego, czego nie mamy w karcie, to mówi do mnie, zrób jakieś cziki – miki. Dzisiaj połączyłem ryż z soczewicą i pieczarkami i wyszło bardzo dobre danie.

Na następnej stronie

2 komentarze:

  1. Fajne i konkretne danie. Podoba mi się zestawienie składników

    OdpowiedzUsuń
  2. jestem zachwycona tymi daniami! dodałam pana do swojej zakładki aby nie "zgubić" tego bloga:)

    OdpowiedzUsuń